(097) 777-57-50
г. Киев, переулок Музейный, 2 В, оф. 410

Публикации

Як правильно скласти боргову розписку
18 июля 2017
Як правильно скласти боргову розписку

На сьогодні розписка залишається найпоширенішим серед населення способом фіксації боргового зобов’язання. У першу чергу це викликано простотою складання цього документа. Однак суди не завжди погоджуються задовольняти позови про стягнення боргу за розпискою через відсутність в ній певних реквізитів, що дозволяють ідентифікувати сторін, правовідносини, що виникли між ними, та взяті на себе зобов’язання. У зв’язку з цим, АО «Аксіо» склало 13 порад, яких варто дотримуватися при складанні розписки.

1. Розписка повинна складатися власноручно особою, яка підтверджує нею своє зобов’язання, у Вашій присутності. Вимагайте, щоб почерк був розбірливим, для цього не можна поспішати та писати розписку в незручному положенні. Розписку слід писати лише однією ручкою.

2. Розписку слід брати лише від особи, яка написала її не перебуваючи в стані сильного душевного хвилювання, алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

3. Розписка повинна містити назву документа (тобто власне «розписка»), місце її складання, а також дату. 

4. Особа, яка пише розписку, повинна повністю зазначити в ній своє прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце проживання (реєстрації), паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Вказані дані слід звірити з оригіналами документів та запросити їх копії.

5. У розписці слід також зазначити аналогічні відомості про особу для якої вона складається.

6. У розписці вказується мета її написання, тобто що саме підтверджується нею. Наприклад: «взяв гроші в позику», «отримав гроші за виконання робіт» тощо.

7. Розписка має відображати волю особи, яка її складає, на виконання взятих на себе обов’язків.  Наприклад: «зобов’язуюсь повернути гроші», «зобов’язують виконати роботи» тощо.

8. Особа, яка пише розписку, повинна вказати суму зобов’язання (у т. ч. прописом), а також чітко вказати валюту, в якій передаються кошти. Зважте на те, що такої валюти як “умовні одиниці” не існує, а “долар” - це назва валюти, яке використовується не лише в США.

9.  У розписці необхідно зазначити строк виконання боргового зобов’язання, тобто дату повернення коштів чи виконання робіт.

10. Якщо це погоджено між сторонами, у розписці також зазначаються проценти за користування коштами, штрафні санкції тощо.

11. Розписка підписується особою, яка її склала. Бажано переконатися, що підпис на розписці відповідає підпису особи в паспорті.

12. Не зайвим буде попросити 2-х осіб, яким Ви довіряєте, щоб вони стали свідками передачі грошей та написання розписки. Не варто залучати тих осіб, які в разі спору можуть свідчити на користь особи, яка писала розписку (його родичі, друзі, знайомі). Свідкам також необхідно підписати розписку.

13. У розписці не допускається здійснювати будь-які виправлення. Якщо було допущено описку – слід вимагати написання розписки заново.

Еще публикации:
За які порушення Правил дорожнього руху можна потрапити за грати?
10 октября 2017
Чимало водіїв вважають, що покарання за порушення Правил дорожнього руху (ПДР) обмежується виключно штрафом або...
Як зняти арешт з рахунків підприємства
22 мая 2017
Порядок накладення арешту на грошові кошти у виконавчому провадженні, які розміщенні на рахунках підприємства у...
Как правильно заключить договор аренды земли.  Законодательство Украины
17 мая 2017
Закон Украины «Об аренде земли» четко регламентирует каким образом должна оформляться аренда земли...
Абоненске обслуговування агрокомпаній
28 декабря 2016
Ни для кого не секрет, что успешное функционирование предпринимателя во многом зависит от умения ориентироваться...